” Katyń … ocalić od zapomnienia”

Katyń… ocalić od zapomnienia” pod takim hasłem 29 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Trzonkach odbyła się uroczysta wieczornica upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Nasza szkoła bierze udział w Programie „Katyń… ocalić od zapomnienia” pod Honorowym  Patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Podczas spotkania wysłuchano recytacji wierszy i piosenek o tematyce katyńskiej. Zaproszeni goście mieli także możliwość obejrzenia prezentacji i współczesnych nagrań z cmentarzy między innymi z: Katynia, Miednoje, Charkowa i Kuropat. Zostały one zaprezentowane przez naszego gościa, pana Jana Domańskiego – koordynatora programu. Ponadto wszyscy uczestnicy  wieczornicy mogli zapoznać się z wystawą pt. „Zbrodnia katyńska”, udostępnioną nam przez IPN w Białymstoku. 

Kolejnym etapem działań podjętych przez naszą szkołę w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, będzie posadzenie Dębu Pamięci dla uhonorowania majora Wincentego Fryszczyna zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w roku 1940. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content